Uudised

Linnakirjanik esitleb oma uut luulekogu

Kristiina Ehin
13. märts / Emakeelepäeval esitleb oma uut luulekogu “Kohtumised” Kristiina Ehin, kes kannab sel aastal ka esimese Tartu linnakirjaniku tiitlit.
Esitlus toimub 14. märtsil kl 19 Tartus Sisevete Saatkonnas.
Luulekogu koondab endas peamiselt proosaluuletusi aastatest 2011–2016 ning keskendub päriskohtumiste tähenduslikkusele süveneva virtuaalsuhtluse ajastul. Kogu läbivaks vormiks on dialoogid.
“Ühtäkki mõistsin, et minu elus on olnud kohtumisi inimeste, paikade, lindude-loomade, hetkede ja iseendaga, mis on mulle tähendusrikkad, kuid ununeksid siiski ühel päeval täielikult, kui ma neid luuletusteks ei kirjutaks. Just sellest äratundmisest ongi see luulekogu alguse saanud. Lähisuhted, laste ja vanemate kontakt, vajadus emakeelse kultuuriruumi järele, sõprade otsingud ja igapäevaelu mõtestamine on selle luulekogu tähtsaimad märksõnad,” kirjeldab autor raamatu sündi.
Kuis haukab öö … Sa vaata seda aega          
mis iluimidžite ussipurust!
See ostukärukujuline maailm
kord veereb vastu seda kivi puruks
mis seisab siin ja midagi ei taha
musttuhat aastat ümber madal meri
Kui surmamõistetud kel vähe raha
meis tuikas veri
(Katkend avaluuletusest)
Kavas on Kristiina Ehini luule ja laulude õhtu, millele järgneb vabas vormis koosviibimine hubasel Emajõe-laeval. Esineb muusik Silver Sepp. Võimalus osta raamatut. Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Kristiina Ehin, tel 5691 0549

tartu.ee