Tutvustus
Luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehin on sündinud 18. juulil 1977 Raplas. 2004. aastal omandas ta Tartu Ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule erialal magistrikraadi. Tänaseks on ta avaldanud seitse luulekogu ja neli proosakogu. 2013. aastal ilmus tema autobiograafiline raamat “Paleontoloogi päevaraamat”. Tema luulekogu “Kaitseala” on kirjutatud Mohni saarel ning võitis 2006. a. Eesti kultuurkapitali luulepreemia.
Inglise keeles on Kristiina Ehinil ilmunud üksteist raamatut Ilmar Lehtpere tõlkes. Luulekogu “The Drums of Silence”  pälvis 2007. aastal Suurbritannias maineka Poetry Society Corneliu M. Popescu luuletõlke auhinna. Auhind määratakse Euroopa parima inglise keelde tõlgitud luuleraamatu eest. 2008. aastal määrati Kristiinale Eesti Vabariigi presidendi noore kultuuritegelase preemia. Luulekogu  “The Scent of Your Shadow”  pälvis 2010. aastal Poetry Book Society Recommended Translationi auhinna. 2010. aastal premeeriti Kristiinat Eesti kultuurkapitali stipendiumiga “Ela ja sära”. 

Kristiina Ehini luuletusi ja jutte on avaldatud inglise, saksa, rootsi, prantsuse, vene, soome, läti, leedu, udmurdi, komi, sloveenia, slovaki, poola, norra, iiri, šoti gaeli, walesi kõmri, ungari, makedoonia, rumeenia, korea ja islandi keeles. 

Kristiina kuulub ansamblisse Naised Köögis.